KAPSAMLI BİR OTOGAR ŞART
Iğdır’da yolcu ve otobüs firmalarının ihtiyaçlarını kapsayacak bir otogar olmaması sebebiyle her geçen gün şehir merkezinde yolcu otobüslerinin trafiği aksatma sorunu giderek büyüyor.
Haber Tahir Kavri, Iğdır

Iğdır’da oluşan sorunların başında bir şehir otogarının olmaması geliyor. Bu sebeple yolcu otobüsleri dörtyol bölgesinde gelişigüzel firma yazihanelerinin önünde duraklama yapıyor, yolcu indirip bindiriyor. 

Leylekler civarında bulunan atıl durumdaki sözde otogar tabiki de firmalar ve yolcular açısından cezbedici olmuyor.

Otogar olmamasının yanı sıra ayrıca trafik polisleri de otobüslere müdahale etmeyince, yol kenarlarında duraklamak, yolcu indirip bindirmek firmalar tarafından bir hakmış gibi görülüyor.

Iğdır’da bulunan bazı firmaların kendilerine ait otogarları olmasına rağmen yine de şehir merkezinde duraklama yapıp yolcu ve yük almaları da sorunu daha da çıkmaza sokuyor. Iğdır’da yetkili ve ilgili kurumların biran önce üzerinde durması gereken konulardan biri kapsamlı bir yolcu otogarının yapılmasıdır.

Allah muhafaza şehir merkezindeki bu tıkanmanın sonucu olarak bir gün bu durumdan dolayı kazalara sebebiyet verip, vatandaşlarımızı yitirmeden bu sorun bir an önce giderilmelidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları