İl Genel Meclisi Başkanı ve Katip Üyeleri Seçimi Yapıldı
31 Mart 2019 yerel yönetimler seçimlerinin ardından toplanan İl Genel Meclisi ilk toplantısında meclis başkanı, meclis başkan vekilleri ve divan üyeleri seçimi yapıldı.

İl Genel Meclisi başkanı, Asil ve yedek katip üye, birinci ve ikinci başkan vekili ve İl Encümeninde görev yapacak 3 üye seçimi gizli oy yöntemiyle yapıldı.

Yapılan gizli oylamada 11 oyun 6’sını alan Yaşar SARITAŞ İl Genel Meclis Başkanlığına seçilirken başkan vekilliğine Özlem TORZUK 2. başkan vekilliğine ise Abdulcebbar BÜYÜKDERE seçildi.

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10'uncu maddesinin (J) ve 25'inci maddesi gereğince Kapalı zarf usulü yapılan İl Encümen üyeliğine Nevzat ULUTAŞ, Mecit ÇIKMAZ ve Ahmet ÖZDEMİR, katip üyeliğe ise Özlem TORZUK, Ahmet ÖZDEMİR seçildiler. Seçimin ardından meclis üyelerine hitaben bir teşekkür konuşması yapan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar SARITAŞ yeni dönemde halka en iyi hizmeti götürmenin gayreti içerisinde olacaklarını belirterek “Bizler İl Genel Meclisi olarak Iğdır’ın hangi noktası olursa olsun önceliklerini öne alan bir çalışma yürüterek Iğdır 'a en güzel hizmetleri kazandırmak için çalışacaklarını söyledi.

İl Genel Meclisinin 16.04.2019 tarihli ikinci birleşimi kurulması zorunlu olan ihtisas komisyomlarına üye seçimi ile Vilayetler Birliğine üye seçiminin yapılması ile devam edecektir. Haber Tahir Kavri - Iğdır

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları