Discord Müzik ve Radyo Botu Kurulumu (Amybot)
Discord, ücretsiz bir mesajlaşma ve sohbet programı. Program üzerinden oluşturduğunuz bir kanalda tıpkı Teamspeak'de olduğu gibi dilediğiniz kadar kişiyle aynı anda konuşabilirsiniz.

Discord'u rakiplerinden farklı kılan en büyük özellikleri tamamen ücretsiz olması, bir kanala girmeye gerek kalmadan kişiler arası sohbetler yapılabilmesi, canlı arayüzü ve pratik kullanımı.

Discord, daha çok oyun oynayan kitlenin oyun sırasında takım sohbetini gerçekleştirdikleri yer olarak kullanılıyor. Program daha çok oyunculara hitap ediyor ama yediden yetmişe herkes sohbet, iş ve diğer tüm konularda Discord'a başvuruyor.

Daha önce bir Discord kanalına girdiyseniz orada botları da görmüş olmalısınız. Çeşitli discord botları var; kimi kullanıcılara hoş geldin mesajı atarken kimisi de şu an anlatacağım bot gibi kanalda radyo yayını yapmaya ve youtube müziklerini otomatik oynatmaya yarıyor.

Peki bu botları nasıl kurabiliriz, bir ücreti var mı yada bilinmesi gereken başka bir şey? Hepsini yazımızda bulabilirsiniz...

Not: Discord kanalına bot kurabilmek için o kanalın yöneticisi olmanız gerekir.

Discord Müzik ve Radyo Botu Nasıl Kurulur?

1. Amybot'un web sitesini açın: https://amy.chat/ ve Get Started butonuna tıklayın

2. Bir sunucuya bot ekle" bölümünden kanalınızı seçip doğrula deyin ve doğrulama aşamasını geçin.

3. Karşınıza "Yetkilendirildi" yazılı bir sayfa gelecek, amybot kanalınıza eklendi demektir.

4. Discord'u açın ve aşağıdaki komutları kullanarak botu istediğiniz gibi yönlendirin.

AmyBot Komutları (Müzik ve Radyo)

amy!join: Amy'i grubunuza eklemek ve bütün özellikleri başlatmak için gerekli komut. Bu komutu yazmadan diğer komutları uygulayamazsınız.

amy!leave: Amy botunu sohbetten çıkarır.

amy!ytsearch: Youtube'da istediğiniz şarkıyı aratır ve çıkan sonuçları listeler.

amy!clear: Komutun yanına ekleyeceğiniz rakam kadar grup sohbetindeki mesajları siler. amy!clear 50 yazarak son 50 mesajı silebilirsiniz.

amy!play: Oynatmayı başlatır, sırada hangi şarkı oynatılacaksa onu oynatır, radyoyu durdurur.

amy!stop: Şarkıyı veya radyoyu durdurur. 

amy!queue: Bir youtube şarkısını sıraya koyar. Örneğin amy!queue linkin park papercut yada amy!queue https://www.youtube.com/watch?v=vjVkXlxsO8Q

amy!np: O sırada çalınan radyo veya şarkı hakkında bilgi verir.

amy!skip: Sıradaki şarkıya atlamanızı sağlar.

amy!station: Radyoyu açar. amy!station jazz yada amy!station pop şeklinde yazabilirsiniz. amy!station turkish yazarsanız listedeki bazı Türkçe radyoları da çalıyor.

Amybot'u discord sunucumuza kurduk ve komutları öğrendik. Bu bot stabil çalışması, kolay kullanımı ve Türkçe radyoları çalabilmesi sayesinde Türk kullanıcıların oldukça ilgisini çekecektir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)



Facebook Yorumları