Beykoz’da arkadaşlarıyla girdiği iddia sonucu atladığı denizde felç olan Uğur Özbek
Beykoz’da arkadaşlarıyla girdiği iddia sonucu atladığı denizde felç olan Uğur Özbek, kök hücre kök tedavisiyle eski günlerine dönmek istiyor.

Uğur Özbek, 20 Ocak 2013’te arkadaşlarıyla gittiği Beykoz’da, iddia üzerine denize girmesinden kısa bir süre sonra hipotermiye girdi. Uğur Özbek, dakikalarca suyun altında kalmasının ardından, bir polis tarafından denizden çıkarıldı. Hayata tutunmayı başaran Özbek için, o günden sonra zorlu bir tedavi süreci de başlamış oldu. Annesi Aynur Pamuk’un desteğiyle iyileşmek için büyük çabalar sarf eden Özbek, uzun tedavinin ardından komadan çıktı. Özbek şimdi, hastalığına çare olabileceğini düşündükleri kök hücre tedavisinin kendisine uygulanabilmesi için ilgililerden yardım eli bekliyor.

Oğlunun sağlık durumuna ilişkin soruları yanıtlayan anne Aynur Pamuk, "Çocuğumun tedavisinin yapılması için yardım istiyorum. Başka hiçbir şey istemiyorum." diyerek, oğlunun sağlığına kavuşabilmesi için bu kadar verdikleri mücadeleyi anlattı.


Pamuk, oğlunun arkadaşlarıyla iddiaya girdiğini, bu nedenle denize girip dubalara kadar yüzmeye çalıştığını dile getirerek, "Dubalara gidip gelene 50 lira diye iddiaya girmişler. Yani çok komik bir rakam. Gidiyor. Yüzmesini de çok iyi biliyor. Gidiyor, gelirken kasılıyor mu ne oluyorsa bilmiyorum. Bana hastanedeki doktorların dediği hipotermi olmuş. Soğuk su ile sıcak su birleşince beyin kendini kilitlemiş. Bana söyledikleri bu. Ondan sonra orada batıyor çıkıyor." diye konuştu.


Oğlunun bir polis tarafından kurtarıldığını ve bu sayede hayata tutunduğunu dile getiren Pamuk, şöyle devam etti: "Oğlum komadaydı. Hiçbir şey görmüyordu, duymuyordu. Hiçbir tepki vermiyordu. Hiçbir şey yapmıyordu. Bayağı uzun zaman, biz 6 seneyi bitirdik. 7. seneye girdik. Şu 1-1,5 seneye yakındır Uğur’la baya bir konuşuyoruz yani. İlaçlarla, bakımla, ilgiyle, sevgiyle Uğur biraz toparladı. Yıllardır ben devamlı araştırıyorum ne yapabiliriz diye. Mesela müzik dinletiyoruz, sonra resimler gösteriyoruz. İşte televizyonda değişik programlar, devamlı konuşma, yaptırabildiğimiz kadarıyla hareketler yaptırıyoruz. Tabii ilk başta Allah’ın sayesinde. Sonradan da işte yapabildiğimiz kadarını yaptık işte ama tıkandık."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları